تاثیر آژانس مدلینگ و شبکه های اجتماعی در مدلینگ

آژانس مدلینگ

برای ورود به دنیای مدلینگ راه های بسیاری وجود دارد که هیچ یک ساده هم نیستند. یکی از بهترین راه های ورود به عرصه مدلینگ استفاده از آژانس های مدلینگ و شبکه های اجتماعی برای دیده شدن است. در ادامه به بررسی تاثیر آژانس مدلینگ و شبکه های اجتماعی در مدلینگ می پردازیم.

آژانس مدلینگ چیست؟

منظور از آژانس مدلینگ موسسه یا موسساتی است که با انجام بررسی های خاصی به استعدادیابی در بین افراد می پردازند و مقدمات تبدیل شدن افراد منتخب به مدل  را فراهم می کنند. آژانس های مدلینگ آموزش های بسیاری را برای تبدیل شدن افراد به مدل را انجام می دهند و حتی فعالیت های تجاری افراد منتخب را هم پوشش می دهند.

علاوه بر آژانس های مدلینگ برخی شرکت ها نیز با نام مدل بوکرز در این زمینه فعالیت دارند که در حقیقت به عنوان کارگزاران الگو ها فعالیت دارند. چنین موسساتی مدل های خاصی را پیدا می کنند و با عقد قرادادهایی طولانی مدت به فرد منتخب کمک می کنند تا تبدیل به مدل شده و آنها را به موسسات بزرگ و معتبر معرفی می کنند.

مدلینگ در ایران چگونه است؟

مدل بوکرز ها تمام فعالیت های لازم برای تبدیل شدن فرد به یک ستاره را از صفر تا صد و در قالب قراردادی طولانی مدت انجام می دهند.

شبکه های اجتماعی چه تاثیری در مدلینگ دارند؟

این روزها هیچ کسی از تاثیر شبکه های اجتماعی بر زندگی افراد بی اطلاع نیست. تمام مردم دنیا در 24 ساعت شبانه روز سهم عظیمی از اوقات خوود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند و اطلاعات بسیاری از این طریق به دست می آورند. در دنیای تبلیغات و صنعتی مانند مدلینگ شبکه های اجتماعی نقشی حیاتی در این عرصه ایفا می کنند.

اما برای استفاده از شبکه های اجتماعی در مدلینگ و دریافت تاثیری مثبت از این عرصه باید نکات و قواعد خاصی را در نظر بگیرید تا به موفقیت لازم برسید. برای مثال در شبکه های اجتماعی مدل های پر طرفدار دارای شرایطی مانند قد، وزن، سن و بدنی خوش فرم هستند.

شرایط مدل شدن برای خانم ها

مدل بودن کاری کاملا حرفه ای است و رقابت بسیاری در این عرصه وجود دارد، لذا همیشه باید یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر باشید. یک مدل جهت شرکت در نمایش مد و یا تبلیغ تجاری در یک روز کاری مراحل مختلفی را بایستی پشت سر بگذارد. کار او از مرحله خودآرایی و میکاپ شروع می شود، سپس پوشیدن لباس طراحی شده و گرفتن استایل های مختلف و با عکاسی از ژست های مختلف کار مدلینگ ادامه می یابد.

در تمام این مراحل مدل با افراد شاغل در حرفه های مختلف آرایشگری، گریمور،  عکاس، استایلیست ، طراح لباس و صاحب برند سروکار دارد. مدل باید در تمام این مراحل با روی خوش و صبوری با اطرافیان برخورد کرده و از کار زیاد خسته و دلگیر نگردد.

مدلینگ در ایران، صنعتی جوان و نوپا

حرفه مدلینگ در ایران کاملا نوپا و تازه وارد است که انتظار می رود آینده درخشانی داشته باشد. افزایش آگاهی مردم جامعه در عرصه مد نیز باعث شده تا این حرفه تبدیل به صنعتی پول ساز شود. در حال حاضر صنعت مد، طراحی لباس، عکاسی و خودآرایی در ایران پیشرفت مطلوبی داشته و بسیاری از طراحان و دست اندرکاران صنعت مد ایرانی در جهان توانسته اند شایان توجه قرار گیرند.

هنر ایرانی نیز از گذشته یکی از رشته های زبان زد در تمام دنبا بوده است. به صرف چنین ویژگی هایی انتظار می رود تا مدلینگ در ایران دارای پیشرفت های بسیاری بوده و صنعتی با آینده ای درخشان باشد.

مدلینگ مردان در ایران

زنان چگونه می توانند تبدیل به مدلی موفق شوند؟

کار زنان در تبدیل شدن به یک مدل دارای روند ساده تری در مقایسه با مردان است. زنان به صرف داشتن برخی ویژگی های فیزیکی در مراحل ساده تری به عنوان یک مدل انتخاب می شوند و در گام های ابتدایی تبدیل شدن به یک مدل می توانند کار خود را با مدلینگ نمایش مد لباس یا یک مدل تجاری برای پوشیدن لباس های خرده فروشی آغاز کنند.

استاندارد های تعریف شده برای زنان در صنعت مدلینگ و اندازه های متناسب برای زنان عبارتند از قد بالای 171سانتیمتر، وزن بین 45 تا 57 کیلوگرم، دور سینه 86 سانتی متر، دور کمر 61 و دور باسن 87 سانتی متر. البته این استاندراد ها در کشور های مختلف دارای تفاوت است و همگی تغییر می کنند.

شرایط فیزیکی برای مدل های عکاسی و یا به اصطلاح دیجیتالی، قابل توجه نیست و استایلی که برای عکس مناسب باشد، اهمیت بیشتری دارد.

استاندارد های لازم برای مردان در مدلینگ

مردان نیز برای ورود به عرصه مدلینگ باید دارای استاندارد های خاصی باشند، استاندارد هایی که با معیارهای یک هنرمند یا عکاس مطابقت داشته باشند. در صحنه یا استیج نمایش مد لباس مردانی که برای نمایش جدیدترین مدل های طراحی شده استفاده می شوند، باید سایز های استاندارد صنعت مد را داشته باشند.

شرایط استاندارد مدل شدن

البته استاندارد خاصی در دنیا وجود ندارد که در تمام کشورها یکسان بوده و مورد استفاده باشد، اما در هر منطقه و کشوری معیارهایی در نظر گرفته می شود که با عرف و انتخاب مردم آن مطابقت داشته باشد. به طور معمول، برای مدل های مرد، بهتر است اندازه قد بالای 180 سانتی متر، وزن متناسب که ورزیده به نظر بیایند، دور شانه بین 91 تا 101 سانتیمتر ودور کمر بین 72 تا 81 باشد تا به عنوان مدل در نمایش های مد لباس مورد استفاده قرار گیرند.

اما مدل های تجاری که در تبلیغات چاپی کار می کنند می توانند سایزهای مختلفی داشته باشند. مدل های مردانه در موقعیت های مختلف برای عکاسان و هنرمندان ژست می گیرند و تلاش می کنند که تصویر خاصی را ایجاد کنند. مدل های مردانه ای که برای اهداف تبلیغاتی و عکاسی انتخاب می  شوند سایز 40 برای نیم تنه بالای آنها مناسب باشد.
مدل های دست و پا باید دارای پارامترهای لازم در اندازه های دست و پا و حتی تن پوست را دارا باشند تا به عنوان مدل جواهرات یا کفش در نظر گرفته شوند. از آنجا که در زندگی مردانه خود باید ظاهر خوشایندی داشته باشند، بنابراین لازم است مراقب رژیم غذایی، رژیم ورزشی و الگوهای خواب خود باشند.

مطالب مرتبط

عوارض بدنسازی برای مردان

ورزش بدنسازی یکی از ورزش های مورد علاقه در بین آقایان است، اما این ورزش محبوب اگر به شیوه درستی انجا...
مشاهده بیشتر

تمرین حرفه ای بدنسازی برای لاغری

داشتن برنامه بدنسازی برای لاغری مناسب که واقعا موثر باشد می تواند در سریع ترین زمان ممکن شما را به ن...
مشاهده بیشتر

EMS

مزایای  روش تمرینی  با این لباس ها چیست؟عدم فشار روی مفاصل، صرفه جویی در زمان، تاثیر گذاری...
مشاهده بیشتر

نظرات

امتیاز :
خانه تاثیر آژانس مدلینگ و شبکه های اجتماعی در مدلینگ
SLIDE UP