3 گام اساسی برای کاهش وزن

راه های کاهش وزن

وزن کم کردن و لاغر شدن در دنیای امروز بخشی از زندگی خیل عظیمی از انسان ها اعم از مرد و زن شده است. چاقی و افزایش وزن به دلیل گسترش دنیای ماشینی و تمایل انسان ها به استفاده از غذاهای آماده، تحرک کمتر و کمبود وقت برای ورزش و فعالیت بدنی رو به افزایش بوده و به همان نسبت هم تمایل برای لاغر شدن، کاش وزن بیشتر گردیده است. اما چگونه می توان در کوتاهترین زمان ممکن برای کاهش وزن اقدام کرد؟ درادامه با تیم میری همراه باشید تا 3 گام اساسی برای کاهش وزن را در اختیار شما بگذاریم.

برای لاغر شدن ابتدا طرز فکر و زندگی تان را اصلاح کنید

قسمتی از ورزش ها و فرایند های مربوط به کاهش وزن در حقیقت به رفتارها و تفکر شما در خصوص کاهش وزن باز می گردد که البته بخش مهمی هم به حساب می آید. یعنی باید شما تفکرتان را در مورد لاغر شدن و کاهش وزن  تغییر دهید به جز تعداد معدودی از افراد که ممکن است به طور ناگهانی چاق شوند بیشتر اشخاص در در یک بازه طولانی وزن اضافه می کنند.

راه هایی اساسی برای کاهش وزن

برای همین دقیقا برای کاهش وزن و لاغرشدن هم باید زمان کافی صرف کنید و عجول نباشید اینکه به دنبال راههایی باشید که یک روزه و یک هفته ای ده یا بیست کیلو از وزنتان کاسته شود و یکدفعه لاغر شوید نه منطقی است و نه عملی حتی می تواند به سلامت شما هم آسیب وارد کرده و مشکلات کلیوی و کبدی و گوارشی ایجاد کند. بنابراین اولین گام در کاهش وزن تغییر تفکر در این خصوص بوده و داشتن یک برنامه منظم و دقیق و قابل اجرا می باشد.

برای کاهش وزن کالری های خود را بررسی کنید

غذا خوردن باید به قاعده و شمرده شمرده باشد بله دقیقا باید لقمه های خودتان را بشمارید و بعد یاد بگیرید انرژی موجود در هر لقمه را هم محاسبه کنید . مثلا بدانید یک قاشق پلو خورشت چقدر کالری دارد. یک قاشق برنج به همراه خورشت از هر نوع که باشد حدودا ۶۰ کالری انرژی دارد یعنی ده قاشق از این غذا ۶۰۰ کالری انرژی خواهد داشت و این یعنی فاجعه چون قطعا شما با ده قاشق غذا کل روز سیر نخواهید ماند.

بنابراین وقتی یاد بگیرید انرژی هر غذا چقدر است به سراغ غذاهایی می روید که کالری کمی دارند تا بتوانید بیشتر بخورید و در نتیجه وزن کمتری هم بگیرید. گام اول مهمترین گام در فرایند کاهش وزن و لاغر شدن است و اگر این گام را خوب شروع کنید ادامه دادن هم برایتان راحت تر خواهد شد و زودتر لاغر می شوید.

محاسبه میزان کالری برای کاهش وزن

رژیم غذایی صحیحی را انتخاب کنید

داشتن یک رژیم مناسب و حرفه ای و البته صحیح رمز موفقیت است. برای تنظیم برنامه غذایی جهت لاغر شدن به حرف هر کسی اعتماد نکنید اینکه افراد غیر متخصص در باشگاه ها و آرایشگاه ها یا کلینیک های زیبایی به شما برنامه تغذیه بدهند و در کنار آن قرص و مکمل معرفی کنند و وعده کاهش وزن و لاغری داشته باشند، خطرناکترین کاری است که می توانید برای لاغر شدن انجام دهید.

برای دستیابی به یک رژیم مناسب حتما به متخصصان تغذیه و یا پزشک مراجعه کنید تا ضمن نوشتن ازمایش ها لازم برای شما رژیمی را در اختیارتان بگذارند که به اندام های داخلی مانند کبد و کلیه و گوارش آسیب وارد نکند و البته بهترین نتیجه را هم داشته باشد.

این گام به لحاظ این که مستقیما با سلامتی مرتبط است بسیار مهم بوده و نباید به ان بی توجهی شود . اگر به اشخاص ذیصلاح برای دریافت رژیم غذایی مراجعه کنید قطعا به شما خواهند گفت که بهترین برنامه برنامه ای است که سرشار از میوه و سبزیجات و فیبر باشد و البته باعث گرسنگی شدید شما هم نگردد چرا که گرسنگی شدید باعث میشود بدن در وضعیت سوء تغذیه قرار گرفته و اقدام به سوزاندن ماهیچه ها و یا کلا توقف کالری سوزی نماید و این روند در واقع کاهش وزن را متوقف خواهد کرد. در یک برنامه غذایی جامع همه مواد غذایی مهم برای بدن وجود خواهند داشت.

چگونه وزن کم کنیم؟

ورزش مداوم را در زندگی روزانه تان قرار دهید

ورزش را برای ورزش انجام دهید نه فقط برای لاغر شدن و کاهش وزن این جمله یعنی اینکه تمرینات ورزشی مانند وعده های غذایی برایتان مهم و اساسی باشد. هیچ لاغری درست و مداوم و اصولی بدون ورزش رخ نخواهد داد هر کس هم به شما گفت می توانید با قرص و رژیم و بدون ورزش کردن لاغر شوید و برای همیشه لاغر بمانید بدانید که درست نمی گوید.

ورزش کردن علاوه بر اینکه باعث نشاط و شادابی می شود باعث افزایش سطح متابولیسم و سوخت و ساز در بدن شده و فرایند لاغری را تسریع می کند. یک برنامه منظم و حدودا یک ساعته برای هر روزتان داشته باشید و بسته به نوع شغل و وقت آزادی که دارید آن را انجام دهید. اگر وقت باشگاه رفتن و ورزش های این چنینی را ندارید روزی نیم تا یک ساعت بدوید دویدن باعث چربی سوزی و البته خوش فرم شدن بدن هم می شود و در مدت زمان کوتاهی هم شما را لاغر می کند.

تاثیر تغذیه در کاهش وزن

در پایان توصیه می کنیم که برخی عادات خود را اصلاح کنید. برای مثال موقع تماشای تلویزیون ، کتاب خواندن و حتی کار روزانه هله هوله های پر کالری را کنار بگذارید و سعی کنید میوه بخورید این کار باعث می شود به طور محسوسی در طول یک هفته وزن کم کنید و لاغر شوید.

به عنوان آخرین توصیه تاکید می کنیم که مصرف دسر را هم از برنامه غذایی خود برای همیشه حذف کنید. دسرها معمولا دارای قند و کالری بسیار بالایی هستند و اغلب با شکر زیاد و کره تهیه می شوند و به همین دلیل کالری زیادی وارد بدن می کنند. پس در افزایش وزن شما تاثیری کاملا مشهود دارند.

مطالب مرتبط

عوارض بدنسازی برای مردان

ورزش بدنسازی یکی از ورزش های مورد علاقه در بین آقایان است، اما این ورزش محبوب اگر به شیوه درستی انجا...
مشاهده بیشتر

تمرین حرفه ای بدنسازی برای لاغری

داشتن برنامه بدنسازی برای لاغری مناسب که واقعا موثر باشد می تواند در سریع ترین زمان ممکن شما را به ن...
مشاهده بیشتر

EMS

مزایای  روش تمرینی  با این لباس ها چیست؟عدم فشار روی مفاصل، صرفه جویی در زمان، تاثیر گذاری...
مشاهده بیشتر

نظرات

امتیاز :
خانه 3 گام اساسی برای کاهش وزن
SLIDE UP